Podsumowanie sportowe w pigułce - 14.06.2022 r. -

Piłka nożna

Podopieczni Czesława Michniewicza po udanym meczu z Walią dostali zimny prysznic od Belgów. Biało-czerwoni za sprawą Roberta Lewandowskiego pierwsi objęli prowadzenie, ale Belgowie byli bezlitośni, strzelając Polakom w odpowiedzi aż 6 bramek.

Lepiej było w meczu z Holandią, Polacy po strzale Casha objęli prowadzenie, które nie oddali do końca pierwszej połowy. Na początku drugiej części gry prowadzeni podwyższył Piotr Zieliński, jednak radość biało-czerwonych nie trwała zbyt długo, ponieważ w 54 minucie było już 2:2. Holendrzy mogli przechylić szalę na swoją korzyść, jednak rzutu karnego nie trafił Depay.

Koszykówka

Jak na NBA przystało, w finałach nie brakuje emocji. Golden State Warriors oraz Boston Celtics zacięcie rywalizują o miano najlepszego zespołu. W nocy górą było GSW, które dzięki zwycięstwu wysunęło się na prowadzenie w serii 3:2.