Nadruki - flock, flex i inne metody wykonania


Do nadruku nazw klubów, szkół, stowarzyszeń, itp. oraz do nadruku numerów i nazwisk lub ksyw proponujemy pięć poniższych technik:

Nadruk flock - do wykonania nadruku wykorzystuje się cienką oddychającą folię typu flock mającą strukturę przyjemnego w dotyku meszku (tzw. "misia"). Nadruk polega na wycięciu na ploterze tnącym wzorów a następnie wgrzaniu wzoru pod prasą termiczną na tkaninę.
Metoda ta charakteryzuje się dużą trwałością nadruku i pozwala na wykonywanie pojedynczych egzemplarzy. Pozwala na dowolny praktycznie wybór czcionki lub obraz do nadruku.
Jedynym wymaganiem technicznym przy tej metodzie jest przygotowanie projektu w grafice wektorowej, ponieważ ploter tnący odczytuje tylko taką grafikę.
Folia flock występuje tylko w podstawowej gamie kolorów: biały, czarny, żółty, pomarańczowy, zielony, niebieski, granatowy.

Nadruk flex
- jest metodą bardzo podobną do metody flock - różni się tylko rodzajem folii wykorzystywanej do drukowania. Przy tej technice folia jest gładka, matowa.
Istniej więcej kolorów folii do zastosowania (np. kolor złoty)

Haft jest metodą najbardziej trwałą - polecany jest jednak do wykonywania dużej ilości mało skomplikowanych nadruków. Bardzo dobrze wygląda na polarach lub czapeczkach. Często wykonujemy go także na dresach.
Do wykonania haftu konieczne jest jednorazowe przygotowanie kosztownego oprogramowania - dlatego szczególnie polecamy go przy większych zamówieniach.

Termosublimacja polega na drukowaniu wzoru na specjalnym papierze transferowym, a następnie termicznym przeniesieniu nadruku na tkaninę. Przy tkaninach w ciemnych kolorach stosuje się materiał podkładowy w celu utrzymania kolorów i krawędzi nadruku. Jest to metoda wykorzystywana do wykonania indywidualnych nadruków wielokolorowych lub w pełnym kolorze jak np. herby, loga, itp. . Metoda ta przy wykorzystaniu drukarek termosublimacyjnych charakteryzuje się bardzo dokładnym i żywym odwzorowaniem kolorów.
Uwaga: w przypadku wykonywania tego typu nadruków konieczne jest posiadanie oryginalnego wzoru nadruku w celu jak najlepszego odwzorowania kolorów.

Sitodruk to najpopularniejsza z metod nadruków. Polega na bezpośrednim nakładaniu farby na koszulki poprzez specjalnie wcześniej przygotowane matryce, a następnie utrwalaniu termicznym nadruku. Przy tej metodzie każdy kolor nakładany jest na koszulkę oddzielnie i do każdego wymagane jest przygotowanie oddzielnej matrycy.
Wykonanie matrycy do jednego koloru to koszt 30 zł. Sam nadruk tą techniką jest bardzo tani i w zależności od nakładu waha się od 1 zł do 3 zł za kolor. Metoda nadruków sitodrukowych jest zazwyczaj wykorzystywana do większych nakładów powtarzalnych nadruków ze względu na duży koszt przygotowania do druku.

W przypadku bardziej skomplikowanych nadruków (np. loga klubowe) oferujemy pomoc w odpowiednim przygotowaniu pliku do nadruku. Koszt przygotowania uzależniony jest od stopnia skomplikowania nadruku.

UWAGA: w przypadku zamówienia nadruków konieczna jest wcześniejsza przedpłata.

Zobacz jakie czcionki proponujemy tutaj: czcionki




Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: (032) 334 - 68 - 90 lub e-mailowego: hurtownia@manom.pl w celu ustalenia najdogodniejszego dla Państwa sposobu nadruku.