Nadruki - sublimacja, termotransfer, flock, flex i inne metody wykonania


Do wykonania nadruku nazw klubów, szkół, stowarzyszeń, itp. oraz do nadruku numerów i nazwisk lub ksyw proponujemy poniższe techniki:

  1. Sublimacja polega na drukowaniu wzoru na specjalnym papierze transferowym, a następnie termicznym przeniesieniu nadruku na tkaninę. Można w ten sposób przenosić częściowe nadruki (np. samego loga) jak i nadruk przygotowany na całą koszulkę. Pozwala nam to uzyskać dowolną kolorystykę stroju oraz umieścić nieograniczoną liczbę nadruków wykonując je bezpośrednio na tkaninie. Metoda ta przy wykorzystaniu drukarek termosublimacyjnych charakteryzuje się bardzo dokładnym i żywym odwzorowaniem kolorów oraz wysoką jakością wykonania i trwałym nadrukiem.

  2. Termotransfer plastizolowy to najpopularniejsza z metod nadruków jednokolorowych. Wykonujemy w ten sposób duże ilości takich samych nadruków (np.numery promocyjne lub nadruk nazwy klubu na większej partii odzieży) z uwagi na konieczność jednorazowego przygotowania odpowiedniej matrycy. Polega na bezpośrednim nakładaniu mieszaniny farby i plastiku bezpośrednio na materiał koszulki. Cechuje się wysoką odpornością wykonanego nadruku bo jest on utrwalany termicznym w strukturze materiału.

  3. Termotransfer cyfrowy to nasza najbardziej popularna metoda wykonywania nadruków wielokolorowych bezpośrednio na odzieży. Wykonywane one są na specjalnym ploterze drukująco - tnącym, sterowanym bezpośrednio przez komputer. Zaletą tej techniki jest doskonała jakość nadruku, brak kosztów "przygotowalni" i możliwość druku z dowolnego pliku graficznego nawet 1 sztuki wydruku. Termotransfery Cyfrowe, choć stosunkowo drogie, opłacalne są przy niskich nakładach i pozwalają nam realizować zamówienia na małe ilości lub nawet pojedyncze koszulki.

  4. Nadruk flock - do wykonania nadruku wykorzystuje się cienką oddychającą folię typu flock mającą strukturę przyjemnego w dotyku meszku (tzw. "misia"). Nadruk polega na wycięciu na ploterze tnącym wzorów a następnie wgrzaniu wzoru pod prasą termiczną na tkaninę. Metoda ta charakteryzuje się dużą trwałością nadruku i pozwala na wykonywanie pojedynczych egzemplarzy. Pozwala na dowolny praktycznie wybór czcionki lub obraz do nadruku. Jedynym wymaganiem technicznym przy tej metodzie jest przygotowanie projektu w grafice wektorowej, ponieważ ploter tnący odczytuje tylko taką grafikę. Folia flock występuje tylko w podstawowej gamie kolorów: biały, czarny, żółty, pomarańczowy, zielony, niebieski, granatowy.

  5. Nadruk flex - jest metodą bardzo podobną do metody flock - różni się tylko rodzajem folii wykorzystywanej do drukowania. Przy tej technice folia jest gładka, matowa. Istnieje również więcej kolorów folii do zastosowania (np. kolor złoty)

  6. Haft jest metodą najbardziej trwałą - polecany jest jednak do wykonywania dużej ilości mało skomplikowanych nadruków. Bardzo dobrze wygląda na polarach lub czapeczkach. Często wykonujemy go także na dresach. Do wykonania haftu konieczne jest jednorazowe przygotowanie kosztownego oprogramowania - dlatego szczególnie polecamy go przy większych zamówieniach.W przypadku bardziej skomplikowanych nadruków (np. loga klubowe) oferujemy pomoc w odpowiednim przygotowaniu pliku do nadruku. Koszt przygotowania uzależniony jest od stopnia skomplikowania nadruku.

UWAGA: w przypadku zamówienia nadruków konieczna jest wcześniejsza przedpłata.

Zobacz jakie czcionki proponujemy tutaj: czcionki
Wykonujemy również nietypowe nadruki na piłkach, bidonach, bramkach i innych akcesoriach sportowych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: (32) 334 68 90 lub e-mailowego: hurtownia@manom.pl w celu ustalenia najdogodniejszego dla Państwa sposobu nadruku.